Is-Smigħ – MLB (Primarja)

Is-Smigħ

Riżorsi tas-Smigħ tal-Malti għall-Barranin għat-Tielet Sena tal-Primarja

K6: Nifhem kliem li huwa ta’ relevanza għall-ħajja tiegħi ta’ kuljum bħal ngħidu aħna kliem bażiku li għandu x’jaqsam mal-ikel, il-ħwejjeġ, il-familja u l-post fejn ngħix jew l-iskola. 

Nisma’ u Nitgħallem – Tagħrifa għall-għalliema

 

Temi f’din it-Taqsima

Nisma’ u nitgħallem – Il-Post fejn ngħix

Nisma’ u Nitgħallem: Il-Post fejn Ngħix – L-Ewwel Pass – Preżentazzjoni

 

Nisma’ u Nitgħallem: Il-Post fejn Ngħix – It-Tieni Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: Il-Post fejn Ngħix – It-Tielet Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: Il-Post fejn Ngħix – Ir-Raba’ Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħllem: Il-Post fejn Ngħix – L-Aħħar Pass – Preżentazzjoni


 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Singular)

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Singular) – L-Ewwel Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Singular) – It-Tieni Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Singular) It-Tielet Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Is-Singular) Ir-Raba’ Pass – Preżentazzjoni 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Is-Singular) L-Aħħar Pass – Preżentazzjoni

 


 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Il-Plural)

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Il-Plural) L-Ewwel Pass – Preżentazzjoni 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Il-Plural) It-Tieni Pass – Preżentazzjoni 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Il-Plural) It-Tielet Pass – Preżentazzjoni 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Il-Plural) Ir-Raba’ Pass – Preżentazzjoni 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Annimali (Il-Plural) L-Aħħar Pass – Preżentazzjoni 



 

Nisma’ u Nitgħallem – L-Ikel (Is-Singular)

Nisma u Nitgħallem: L-Ikel (Is-Singular) L-Ewwel Pass – Preżentazzjoni


 Nisma’ u Nitgħallem: L-Ikel (Is-Singular) It-Tieni Pass – Preżentazzjoni

 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ikel (Is-Singular) It-Tielet Pass – Preżentazzjoni

 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ikel (Is-Singular) Ir-Raba’ Pass – Preżentazzjoni

 

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ikel (Is-Singular) L-Aħħar Pass – Preżentazzjoni


 

Nisma’ u Nitgħallem – L-Ikel (Il-Plural)

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ikel (Il-Plural) L-Ewwel Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ikel (Il-Plural) It-Tieni Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ikel (Il-Plural) It-Tielet Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ikel (Il-Plural) Ir-Raba’  Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ikel (Il-Plural) L-Aħħar Pass – Preżentazzjoni


 

Nisma’ u Nitgħallem – L-Ilbies (Is-Singular)

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Is-Singular) L-Ewwel Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Is-Singular) It-Tieni Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Is-Singular) It-Tielet Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Is-Singular) Ir-Raba’  Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Is-Singular) L-Aħħar Pass – Preżentazzjoni

 


 

Nisma’ u Nitgħallem – L-Ilbies (Il-Plural)

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Il-Plural) L-Ewwel Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Il-Plural) It-Tieni Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Il-Plural) It-Tielet Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Il-Plural) Ir-Raba’  Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Ilbies (Il-Plural) L-Aħħar Pass – Preżentazzjoni


 

Nisma’ u Nitgħallem – L-Iskola (Singular)

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Singular) L-Ewwel Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Singular) It-Tieni Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Singular) It-Tielet Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Singular) Ir-Raba’  Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Singular) L-Aħħar Pass – Preżentazzjoni


 

Nisma’ u Nitgħallem – L-Iskola (Il-Plural)

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Il-Plural) L-Ewwel Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Il-Plural) It-Tieni Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Il-Plural) It-Tielet Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Il-Plural) Ir-Raba’  Pass – Preżentazzjoni

Nisma’ u Nitgħallem: L-Iskola (Il-Plural) L-Aħħar Pass – Preżentazzjoni


 

Taħriġ dwar it-temi Nisma’ u Nitgħallem – Immarka l-kliem li tisma’

Il-Post fejn Ngħix

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem. 

Karta tat-Taħriġ: Immarka l-kliem li għadek kemm smajt. 



 
 

L-Annimali 1

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem. 

Karta tat-Taħriġ: Immarka l-kliem li għadek kemm smajt. 



 
 

L-Annimali 2

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem. 

Karta tat-Taħriġ: Immarka l-kliem li għadek kemm smajt.



 

L-Ikel 1

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem. 

Karta tat-Taħriġ: Immarka l-kliem li għadek kemm smajt.



 

L-Ikel 2

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

Karta tat-Taħriġ: Immarka l-kliem li għadek kemm smajt.



 

L-Ilbies 1

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

Karta tat-Taħriġ: Immarka l-kliem li għadek kemm smajt.



 

L-Ilbies 2

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

Karta tat-Taħriġ: Immarka l-kliem li għadek kemm smajt.


 

L-Iskola 1

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

Karta tat-Taħriġ: Immarka l-kliem li għadek kemm smajt.



 

L-Iskola 2

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

Karta tat-Taħriġ: Immarka l-kliem li għadek kemm smajt.


 

Taħriġ dwar it-temi Nisma’ u Nitgħallem – Isma’ u Qabbel ir-Risposta

Il-Post fejn Ngħix

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

Karta tat-Taħriġ: Isma’ u qabbel ir-risposta.


 

L-Annimali

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

 

Karta tat-Taħriġ: Isma’ u qabbel ir-risposta.



 

L-Ilbies 

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

Karta tat-Taħriġ: Isma’ u qabbel ir-risposta.



 

L-Iskola

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

Karta tat-Taħriġ: Isma’ u qabbel ir-risposta.


 

L-Ikel

Ikklikkja hawn biex tisma’ l-kliem.

Karta tat-Taħriġ: Isma’ u qabbel ir-risposta.

 


 

  • Il-Ħwejjeġ

Preżentazzjoni – Vokabolarju marbut mal-Ħwejjeġ li nilbsu (Josette Baldacchino)

Isma’ u Qabbel – Taħriġ fuq il-Vokabolarju marbut mal-Ħwejjeġ 


 

  • Il-Familja

Preżentazzjoni Vokabolarju marbut mal-Familja (Josette Baldacchino)

 Isma’ u Wieġeb – Taħriġ fuq l-Vokabolarju marbut mal-Ħwejjeġ

 


 

  • L-Ikel

Preżentazzjoni – Vokabolarju marbut mal-Ikel (Josette Baldacchino)

Isma’ u Qabbel – Taħriġ fuq il-Vokabolarju marbut mal-Ikel

 


 

  • Il-Post Fejn Ngħix

Preżentazzjoni – Vokabolarju marbut mal-Post fejn ngħix (Josette Baldacchino)

Isma’ u Qabbel – Taħriġ fuq il-Vokabolarju marbut mal-Post fejn Ngħix

 


  • L-Iskola

Preżentazzjoni Vokabolarju marbut mal-Iskola (Josette Baldacchino)

 

Isma’ u Qabbel – Taħriġ fuq il-Vokabolarju marbut mal-Iskola


Nagħtu DirezzjoniJosette Baldacchino

47_Naghtu_Direzzjoni

 


Il-Ħuta

Fehim mis-smigħ – Taħriġ interattiv imħejji mis-Sa Christabel Attard


 


Emme – L-Għasfur Ċkejken

Fehim mis-smigħ – Taħriġ Interattiv imħejji mis-Sur Owen Farrugia


 


It-Tberik tal-Annimali – Avviż

Fehim mis-smigħ – Taħriġ Interattiv imħejji mis-Sa Amanda Lupi Spencer.